اخذ نمایندگی بیمه

representation

اخذ نمایندگی بیمه گزینه مناسب افراد جویای کار

اگر در پی یافتن شغل مناسبی هستید که هم جایگاه اجتماعی مطلوبی داشته باشد و هم درآمد خوب، قطعا باید در مورد اخذ نمایندگی بیمه جدی تر فکر کنید! مطالعه این مطلب به شما کمک میکند راحت تر و بهتر در این مورد تصمیم بگیرید.

چند نوع نمایندگی بیمه وجود دارد؟

علاوه بر کارگزاری های بیمه و نمایندگی های حقوقی، برای افراد حقیقی به دو صورت امکان اخذ نمایندگی وجود دارد. نمایندگی عمر و نمایندگی جنرال. شرکت های بیمه جنرال مانند (بیمه ایران و بیمه پاسارگاد) همچنین شرکت های بیمه تخصصی مانند (بیمه باران و بیمه خاورمیانه) برای افراد واجد شرایط، اعطا نمایندگی بیمه عمر و نمایندگی جنرال را در دستور کار خود قرار داده اند.

آیا گرفتن نمایندگی بیمه عمر قانونی است؟

بله! کلیه شرکت های بیمه، متناسب با نیاز سازمانی خود مجاز به اعطا نمایندگی بیمه عمر برابر آئین نامه شماره 96 بیمه مرکزی هستند.

آیا اخذ نمایندگی بیمه بصرفه است؟

در مقاله ای در مورد میزان درآمد نمایندگی بیمه توضیح داده ایم با مطالعه آن با روند کسب درآمد و نکات ویژه آن آشنا خواهید شد. همچنین در مطلبی با عنوان کارمزد بیمه عمر برای نماینده چقدر است؟ با جزئیات کامل میزان و نحوه پرداخت کارمزد فروش را برای نمایندگی جنرال و نمایندگی عمر توضیح داده ایم. با مطالعه هر دو مطلب به درک صحیحی از درآمدی که در آینده خواهید داشت، دست پیدا میکنید.

اعطا نمایندگی بیمه با چه شرایطی انجام میشود؟

شرکت بیمه برای اعطای نمایندگی جنرال از شرایط آئین نامه 75 بیمه مرکزی تبعیت میکند. اعطا نمایندگی بیمه عمر نیز مطابق آئین نامه شماره 96 بیمه مرکزی بوده و شرط پذیرش برای متقاضیان اخذ نمایندگی بیمه عمر به این صورت است: سن بالای 18 سال تمام. مدرک تحصیلی حداقل دیپلم. پایان خدمت. شرکت در دوره های آموزش حضوری یا آموزش مجازی بیمه عمر و دریافت گواهی مربوطه. قبولی در آزمون و مصاحبه. بدون نیاز به سابقه. بدون نیاز به سرمایه اولیه.

نقش بیمه مرکزی در ارتباط با اعطای نمایندگی شرکت های بیمه چیست؟

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظیفه ذاتی خود نقش بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی موجود در کشور و تصویب دستور العمل ها و آئین نامه های متناسب با نیاز و شرایط روز صنعت بیمه را داراست. نظارت بر حسن اجرای قوانین و آئین نامه ها و رسیدگی به اختلافات و ضمانت عملکرد صحیح صنعت بیمه در بخش های مختلف از دیگر وظایف بیمه مرکزی است. با توجه به تصویب آئین نامه اعطا نمایندگی، بیمه مرکزی در این بخش نیز نقش نظارتی و حمایتی قابل توجه و ویژه ای دارد. 

درخواست مشاوره رایگان

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • ارزونجارنیکو
  18/12/15 11:46 ق.ظ

  سلام من حدودا چند ماهه که در کار بیمه عمر فعالیت دارم .میخاستم بدونم با شرایطی که من دارم ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه بازاریابی و فروش سایپا ،دانشجو کاردانی رشته کامپیوتر و سن ۲۹ سال ایا شرایط دریافت نمایندگی جنرال رو دارم و باید چکار کنم

  پاسخ
 • محمدی کیایی
  19/12/16 2:30 ق.ظ

  سلام من به واسطه شغلی که دارم و با ماشین سنگین زیاد کار میکنم با خیلی از شرکت های بیمه کار کردم و یک بار که برای بیمه ماشین رفتم نمایندگی بهم بیمه عمر پاسارگاد رو معرفی کردن منم خریدم به خیلیا توصیه کردم بخرن شاید بیشتر از 50 نفر تا بعدش تونستم خودم نمایندگی بگیرم. با اینکه میدونم اون 50 تا بیمه چقدر درآمد داره ولی همیشه میگم نوش جونش منو با کاری آشنا کرد که مثل کار اولیم خطر نداره ولی درآمد خوبی داره. دمتون گرم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست